Český česnek modrý paličak

Česnek se používá od pradávna. Česnek byl vždy ceněn pro své vynikající vlastnosti. V hrobce ho měl i faraón Tutanchamon. A určitě ne jako přísadu do jídla. Dříve si lidé především cenili vlastností česneku v léčitelství.

Vyprodáno
Kód: 76
169 Kč / kg
Kategorie: Čerstvá zelenina
Hmotnost: 1 kg

Česnek

Česnek se používá od pradávna. Vždy byl ceněn pro své vynikající vlastnosti. V hrobce ho měl i faraón Tutanchamon. A určitě ne jako přísadu do jídla. Dříve si lidé především cenili vlastností česneku v léčitelství. Česnek působí antibakteriálně, antisepticky, používá se jako přírodní antibiotikum, snižuje krevní tlak. Česnek se používá i jako afrodisiakum a pomáhá s hubnutím. Výčet samozřejmě není celý.

Česnek je cenným zdrojem vitamínů řady B, vitaminů A, E, C a jiných. Z minerálních látek je významný obsah fosforu, vápníku, draslíku, zinku, selenu a dalších minerálů. Česnek je také bohatý na Allicin, který je příčinou většiny léčivých vlastností česneku.

Námi prodávaný česnek je čerstvý, výrazně aromatický a dostatečně silný pro českou kuchyni. Díky množství čerstvých silic je možné z něj vyrobit i česnekový extrakt. Spolu s českým patří egyptský česnek mezi nejvíce ceněné pro své vlastnosti. V kuchyni u profesionálních kuchařů zase většinou vítězí španělský česnek, který je vyrovnanější chuťově a je velmi ostrý.

Námi prodávaný česnek je vhodný jak na sadbu, tak na uskladnění. Jedná se o polopozdní odrůdu Karel IV., která má vynikající vlastnosti a výraznou česnekovou chuť. Velkou výhodou je stabilní výnos bez ohledu na suché a mokré roky.

 

  • letošní česnek paličák Karel IV.
  • vynikající zdroj čerstvých silic
  • působí antibakteriálně a antisepticky
  • přírodní antibiotikum
  • používá se i jako afrodisiakum
  • bohatý na Allicin
  • země původu: ČR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: